Як махлює Київська митниця

Митним кодексом дозволено провезення в багажі речей (товару) без декларування на суму, що не перевищує 1000 євро для пасажирів, що прибувають в Україну повітряним сполученням.

Не кожен пасажир має з собою документи, що підтверджують вартість речей у власному багажу, а тому Київська митниця, знаючи про це, придумала схему, за якою безпідставно донараховує митні платежі.

Схема Київської митниці полягає в тому, що на пасажира складається протокол про нібито порушення митних правил (ст. 366, 471 МК України), а також вилучаються речі (товар) з багажу пасажира.

Підставою для складення протоколу про порушення митних правил інспектор Київської митниці вказує, що нібито вартості речей пасажира перевищує 1000 євро, а тому пасажир не мав права провозити ці речі без декларування.

Другий етап схеми Київської митниці – легалізація незаконного складення протоколу, оскільки інспектор, що складає протокол не може визначити вартість товару.

Для цього Київська митниця замовляє експертизу щодо цін на речі (товари), вилучені в пасажира.

Ця експертиза є ключовим елементом схеми Київської митниці. Згідно Митного кодексу речі (товар) повинні оцінюватися за цінами в країні їх придбання. Очевидно, що товари, який підлягає розмитненню ввозиться в Україну, а тому ціна такого товару повинна братися з ціни його придбання за кордоном.

Експертиза визначає вартість товару по українських цінах. Таким чином Київська митниця легалізує протокол про порушення митних правил і донараховує митні платежі (20% ПДВ і 10% ввізне мито).

Третій етап схеми Київської митниці – судовий розгляд справи. Через два-три місяці після складення протоколу і вилучення товару Київська митниця передає справу в суд. Пасажир, який не знає про схему Київської митниці не розуміє, як так могло статися, що вартість товару перевищує 1000 євро. Пасажир не звертає увагу на деталі висновку експертизи, яка визначала вартість товару по цінах в Україні, а не за кордоном.

В суді Київська митниця пропонує пасажиру погодитися і заплатити, мотивуючи тим, що товар в нього не конфіскують.

Не розуміючи юридичної сторони питання пасажир погоджується і платить незаконно нараховані митні платежі.

На кожній такій оборудці Київська митниця може донараховувати 20-30 тис. грн.

Раніше цю схему Київської митниці забезпечував заступник начальника Ю. Літовка, а покривалася вона начальником Черкасським Р. А.

Вигідна схема, щоб набивати статистику показників.

Зараз ця схема працює під проводом представника Київської митниці Клімова С. Г., який є безпосереднім замовником незаконних експертиз.

До схеми причетна інспектор Київської митниці Куст Н. І.

Нове керівництво Київської митниці не реагує на очевидні порушення законодавства та зловживання працівників Київської митниці.

За посиланням рішення, яким суд скасував протокол про порушення митних правил

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *